Onder mijn Focus zit voor Goldline 225/40/18 ( met de zoekfunctie nog niet hier op het forum gevonden ) voldoet prima, alleen is de velgprotector te zacht waardoor je helaas wel wat stoeprandschade oploopt. Achter met ik PS 3, die heeft een betere velgprotector. Goldline kocht ik vanwege de schappelijke prijs van € 56,- per band.
Vandaag 4 nieuwe banden laten monteren. Contintal premiumcontact 7. Blijkbaar was uitlijnen ook nodig, want ze vonden dat de banden scheef waren afgesleten. Kon ik zelf niet goed beoordelen en mijn garagehouder had er eerder ook niks over gezegd, enfin, doe maar dan he. Achterbandjes zouden tevens gecupt zijn, dus het was een goed moment om de hele boel te vernieuwen. Band is een stukje breder dan de vorige, komt wss mede door de velgrandbeschermer die bij deze band hoort. Wel dezelfde bandenmaat gekozen als ik hiervoor had. 215/50/R17. Bandenspanning (volgens de boordcomputer) hebben ze met stikstof op 2,6, 2,7 en 2,8 gezet. Laten we gemiddeld 2,7 zeggen. Ik zette zelf altijd voor op 2,5 en achter op 2,8 (volgens het plaatje in de bestuurdersdeur bij zwaar beladen/snelweggebruik). Spanning zo laten of aanpassen?
Boel lijkt uiteindelijk 2,8 voor te zijn en 2,7 bar achter. Plaatje aan binnenkant bestuurder deur zegt bij normale belading 2,3-2,3 en bij vol beladen 2,5-2,8 Klinkt dan toch te veel
Laatst 4 stuks Continental premiumcontact 7 in 215/50/17 laten monteren, wat een heerlijke band om mee te rijden in droge maar ook zeker in natte omstandigheden. Met de vorige banden steevast bij vertrek vanuit stilstand een doorslaand wiel bij nat wegdek maar geen last meer van.
Zijn er leden met ervaring met Pirelli? Twijfel zelf tussen de Pirelli Cinturato P7C2 en Continental PC7. Neig naar de Pirelli omdat ik naast een veilige band vooral een stille wil. Rolgeluid is eigenlijk het enige dat qua geluid doorkomt in de Focus. De Continental komt steevast als beste uit de bus, maar de Pirelli scoort ook goed.
Ik zie trouwens dat de Goodyear EG2 in maat 225/50/17 per band 30 euro goedkoper is dan 215. Past dit ook?
Ik heb nu crossclimate-2 all-season banden van Michelin in de maat 195-65 R15 95V. Bevallen heel goed en qua prijs ook
Op de Focus 3.5 met standaard velgen? Ja dat zou gewoon moeten passen. Met bredere aftermarket velgen zou je nog wel wat breder kunnen. Mijn 3.5 staat op 255 brede banden
4* Continental Sportcontact 7 besteld, 235 35 19. Komende week komen ze erop, ben benieuwd. Veel goede reviews ook tov de Michelin sport 4
Is er iets op tegen om XL-banden onder een Ecoboost 1.0 Hatchback uit 2012 te hangen? Of is zo'n band eigenlijk alleen maar geschikt voor grotere wagens? De 'Michelin CrossClimate 2 205/55 R16 94 V XL' zouden zuiniger zijn dan die zonder de toevoeging XL, vandaar mijn vraag.
Ik denk dat bij xl minder demping uit de band komt omdat het voor extra zware belasting is dus minder comfortabel.
Wat zou je daar concreet van merken, denk je? Minder makkelijk snelheid maken? Of moet ik aan andere dingen denken?
Banden geven ook wat demping deze banden zijn stugger dus minder comfortabel en wat zuiniger betreft dat zal niet veel voorstellen.
tegenwoordig zijn ze allemaal XL heb ik het idee. zelf heb ik ze ook onder mijn ST, qua comfort weet ik het verschil niet (ST is al sportief afgeveerd) minder makkelijk snelheid maken heb ik ook geen probleem mee