Verkoop nieuwe auto's per 1-1-2023 alleen via Ford.nl

  • Beste Bezoeker,

    Het forum draait inmiddels op de nieuwste versie. De vertrouwde uitstraling is voor een groot deel teruggebracht, maar we zijn nog bezig met het afronden van verschillende onderdelen. Daardoor kun je hier en daar nog zaken tegenkomen die anders werken dan voorheen of nog niet helemaal gereed zijn.

    We vragen daarom nog even om jullie geduld. In de tussentijd kan het forum gewoon weer actief gebruikt worden.

    Loop je ergens tegenaan, werkt iets niet goed of mis je een onderdeel dat er voorheen wel was? Laat het ons weten.
Bij navraag aan Ford Nederland of dit 'gerucht klopt, blijkt het gelukkig toch anders te zitten.

Dit is het antwoord van Ford Nederland:

We gaan weliswaar online auto’s verkopen, maar de dealer blijft daar gewoon een rol in spelen. Een nieuwe auto bekijken en je huidige auto inruilen blijft ook in de toekomst via de dealer mogelijk. Ook het onderhoud blijft gewoon via de dealer (of agent) verlopen.

Toelichting op agent:
Formeel heb je nu dealers, subdealers en agenten ( die laatste zijn servicepunten die geen nieuwe auto’s mogen verkopen maar wel service / onderhoud mogen plegen).

We kunnen nog volop showroom snuiven! :clap::D:dance:

Dit is precies wat ik zei.
De auto’s in de showroom zijn van Ford, de dealer heeft geen nieuwe auto’s meer op voorraad. Ford bepaald wat er in de showroom staat.
Je kan je nieuwe auto helemaal online samenstellen en kopen. Je haalt hem af bij de dealer.
Of je gaat naar de dealer en koopt zoals nu een nieuwe auto. Maar via de website van Ford.
Dat is zoals het mij verteld is door de dealer.
 
Ja en nee.

Je begin post heeft een discussie op gang gebracht en dat is mooi. Maar binnen de discussie zijn er wat zaken voorbij gekomen die sterk leunen op aannames en niet op feiten. Dat voedt de discussie natuurlijk, maar je moet altijd oppassen dat de aannames niet de overhand nemen op de feiten en die laatste zijn nu boven water gekomen door de uitspraken van Ford NL.

Overigens was ik mijn handen niet in onschuld, ik was immers de eerste die reageerde, maar omdat ik niet op de hoogte was van de feiten startte ik mijn reactie dan ook met:
Als dit echt waar is
 
Marges op autos zijn klein, lijkt mij een logische stap.

Dealers voegen vandaag de dag weinig toe, hoevaak ik al te horen heb gekregen in de laatste 7 jaar dat ze dit met Ford zelf moeten bespreken.

Personeel in de garages zijn vaak ook jongelui die net van school komen, je moet maar hopen dat er nog een ouwe rot rondloopt met kennis van zaken.

Ik zie weinig toegevoegde waarde aan de meeste dealers, zeker als een van Mossel. Je wordt vaak beter behandel bij een garage om de hoek voor een lagere prijs.

Zelf mijn auto ook vanaf een plaatje gekocht (online), nooit proefgereden en ook nooit in dit type.

Ik ga ook nog naar een Ford garage (Gorinchem), maar dat komt ook voornamelijk door John Eric, die wel oplossing gericht denkt.
 
Je kofferbak

Je kofferbak