Is echt mm werk, groen is 55 en oranje 52,5... Je quote is nog van mijn onaangepaste post. Heb het later veranderd dat de velg meer naar BINNEN komt ipv buiten. Hangt allemaal van je beginsituatie af.
Velg ST MK4 8 x 19" velgen, ET 55, voor bandenmaat 235/35 R19. Alleen in combinatie met stuuruitslagbegrenzer. Moet natuurlijk ook de J waarde weten, alleen die staat er dan weer niet bij. De sets die ik trouwens heb voor de ST MK3 zijn 18inch en 17inch
De J is in jouw Mk4 voorbeeld 8. Die velg is 8J x 19... Ik heb zelf nu 8,5J x 19 er onder zitten (dus halve inch breder) met ET45. Geen problemen. Of ik een stuuruitslagbegrenzer heb? Geen idee. De MK4 ST wordt standaard met 19" geleverd, dus of ze er dan al op zitten... EDIT: Die mk3 18" velg is 8J. Die 17" velg weet ik niet, grote kans dat dat 7J is. De breedte staat overigens altijd aan de binnenkant van de velg vermeld.
Oke duidelijk, ik zal van die 17 het weleens opzoeken. Overigens heb ik het al gevonden ivm stuuruitslagbegrenzer, zag wat in een document van Ford "Bij montage van een 18” wielset is een stuuruitslagbegrenzer noodzakelijk (deze stuuruitslagbegrenzer zit standaard gemonteerd op modellen met af fabriek geleverde 18” wielen en is niet achteraf te monteren)." Zie brochure
Na het lezen van de vele berichten toch een vraag daar ik een set winter velgen zoek. De standaard maat voor onze MK4 ST-Line is 8Jx18 ET55 (63.4 mm), nu is de vraag of ET50 en/ of ET52,5 ook passen (ik begrijp dat ze iets meer uitsteken). Geeft me iets meer opties/ keuzeruimte namelijk. ET45 past denk ik niet?
ET45 past ook gewoon. Ik rij achter rond met ET38 en een bredere velg (8,5J) ook dat past nog gewoon.
@Kludrex Nou ik heb wat meer duidelijkheid over de 2 sets velgen die ik heb liggen. Winterset 7Jx17 ET50 Circuitset 8Jx18 ET52.5 Als ik jou verhaal goed begrijp zou die circuitset wel passen op de MK4, maar denk dan qua winterset dat het wel een issue gaat worden.
Die circuitset gaat sowieso wel passen en die 17inch set zou goed kunnen gaan, weet alleen niet of het dan gaat passen om je remmen.
Als ik zie hoeveel ruimte er nog zit rondom mijn 18inch wielen verwacht ik wel dat het past. Maar dat kun je het beste zelf uitproberen.
Ik heb een nieuwe set aftermarket velgen op het oog, welke ik wil gebruiken als winterset. Online wordt deze echter in twee verschillende maten aangeboden: Optie 1: 7.5J/18/ET50 icm bandenmaat 225/40R18 Optie 2: 8.0J/18/ET50 icm bandenmaat 235/40R18 Past de tweede optie zonder problemen op mijn auto? De waardes van de standaard ST-Line velgen zijn 8.0J/18/ET55 met bandenmaat 235/40R18.
Ik heb zelf zonder problemen 235/40R18 onder de focus 4 gehad. Ik vond een iets bredere band wel fijner.
Zullen alle twee wel passen De vraag is of je een 235 brede band wil als winterband. Hoe breder de band hoe moeilijker de band water en sneeuw af kan voeren naar buiten. Het voordeel van een iets smallere velg is dat bij eenzelfde bredere band de velg iets dieper komt te liggen en dus ietsje minder snel beschadigd
235/40 is de orginele maat, maar 225 is volgens mij ook een stukje goedkoper en qua rol omtrek is het verschil ook niet heel groot (1,25%). 225 zal ook wel passen op de 8j brede velg. Ik zou persoonlijk voor de 8j kiezen omdat deze iets verder naar buiten komt en naar mijn idee beter staat onder de auto.
7,5 of 8j maakt niet zoveel uit 8j is iets breder maar het is maar de helft van de extra breedte die naar buiten komt verschil is een halve inch totaal dus de velg zal 0,63 cm ongeveer naar buiten komen.
Thnx allen! Dan ga ik voor de 8J versie icm 235/40R18 banden. Velgen die iets meer naar buiten staan met brede banden doet hem altijd goed.
Goedemorgen allemaal, Ik ben in het bezit van een Ford focus station mk3.5. Nu zitten er 16 inch velgen met Ali baba banden eronder en wil deze graag vervangen voor iets moois. Nu ben ik een super mooi setje tegen gekomen, maar de bandenmaat is 235-45-r18. Gaat dit passen? Heb het forum al aardig doorgezocht, maar kan het niet vinden. Alvast bedankt!
De bandenmaat voor 18 inch is 235/40/18, dus niet 45. Nu weet ik niet of het heel veel verschil maakt (qua aanlopen of snelheids afwijking), daarover kunnen anderen wel informeren
De bandenmaat is sowieso wat groter dus je krijgt een lichte snelheids afwijking, hoeveel dit is dit kun je zelf opzoeken dmv een banden calculator. Als je dat geen probleem vindt zou het kunnen passen maar dat kunnen we niet beoordelen met alleen een bandenmaat, dan moeten we in ieder geval ook de velg breedte en et-waarde weten.
Dat gaat hem niet worden. band is te groot. laat staan de rest 215-55-16 nieuwe band is 3.8% groter 205-55-16 nieuwe band is 5.5% groter Dat houdt in dat je bij 100kmh op de teller meer meters aflegt en dus in werkelijkheid sneller rijdt dan dat je nu zou doen Daarnaast ligt het veel aan wel ET-waarde van de velg is. Als je eerst ET40 had, dan moet je dus naar ET25 gaan. want de band is 30mm breder. 15mm per kant steekt de band uit in vergelijking met originele band. Vaak zit er net 15mm ruimte tussen wiel en veerpoot. ET kan opgelost worden met spacers. maar boven de 5mm zal je al snel langere tapeinden moeten hebben om voldoende vlees op je wielmoer te houden. Vul ieder geval alle waarde in de volgende link in en je ziet per direct wat kan of niet. https://www.wheelpope.com/