1. Deze website gebruikt cookies. Door deze website verder te gebruiken, gaat u akkoord met ons gebruik van cookies. Leer Meer.

MK4 opmerkelijkheden

Discussie in 'Ford & Focus nieuws' gestart door Swanco, 20 nov 2018.

  1. Hybride, dat is niks meer dan uitgebreide start/stop functie.

    Heb zelf geen hybride en reed op en neer naar Oostenrijk 1op17.5 - 1op18.5. Gewoon 120 constant gereden. Kon het in 1 stuk doen maar liever beetje meer erin om zo niet met 50km range thuis te komen.
    Route is berg achtig en je trekt hem soms ff naar 150kmh ivm je inhaalt.

    Denk ritje Frankrijk waar het vlakker is, of zelf constanter rijd dat ik er ook wel wat zuiniger rijd.
    Mijn verbruik is wel op basis van liters getankt over kms. Boordcomputer geeft nog zuiniger aan.
    Dan zou ik ook 1op21 rijden.
     
    Edgar Focus vindt dit leuk.
  2. Goedemiddag allen,

    het schuifdak van mijn Focus Wagon uit 2019 heeft ook last van gekraak. Bij mij zit het euvel juist aan de voorkant van het schuifdak, bij het kantelpunt (dus niet bij het middelste stuk waar al reeds uitleg voor is gegeven). Als ik het schuifdak op de 1e stand zet is de kraak weg. Als ik tegen het zwarte deel (ter hoogte van het zonnebril-vakje) duw, dan is de kraak weg. Ik heb al geprobeerd te zoeken naar soortgelijke topics maar kom alleen de kraak in het middelste deel tegen... Iemand tips om deze kraak te (laten) verhelpen? Alvast dank!
     
  3. Heb je hem al eens goed schoongemaakt? Een zandkorrel ergens tussen kan voor enorme ergernissen zorgen.
     
  4. Wel op het oog bekeken en zag zo snel niks geks. Kan wel eens kijken of schoonblazen met een dashboard-gun nog een optie kan zijn...?
     
    Edgar Focus vindt dit leuk.
  5. Dat had ik ook. Bij mij waren er 2 dingen:

    1. midden in heb je een een gat met een rubberen nippel, deze nippel lag los bij mij (weer ingeklikt)

    2. Met dak open de front plastic frame richting voorruit gedrukt, ik hoorde een klik en het zat vast.

    Sindsdien heb ik geen gekraak oid.
     
    CvO, M.Blaak, Fr3derik en 2 anderen vinden dit leuk.
  6. Dat ga ik morgen (als de storm is gaan liggen) eens proberen! Dank voor de tips
     
    CvO, bws723 en Edgar Focus vinden dit leuk.
  7. Bovenstaande tips hebben het gekraak verholpen! Nogmaals dank!
     
    CvO, gerardTDCI, VdR-HJD en 3 anderen vinden dit leuk.
  8. Vraagje. Wij hebben in de buurt nogal last van marters en gisteren kwam de buurman tot de ontdekking dat er veel kabels bij hem (Skoda) volledig zijn weggevroten. Toch maar zelf ook even onder de motorkap gedoken, ondanks dat ik een marterpieper heb geinstalleerd een maand of twee geleden (niet dat dat heilig is, maar toch). Overigens was dat ook al nadat de marter eerder bij mij is komen buurten, maar heeft toen alleen de motorkap isolatie aangevroten naar wat ik kon vinden.

    Nu keek ik zojuist weer, en zag ik een afgeknaagd stuk rubber, linksvoor (passagierskant). Een grote rubberen ronde 'dop', waar in het midden een dikke slang uitkomt en rechtsonder een kleiner slangetje(?) uitkomt. Dat kleine slangetje is kapot danwel aangevroten in ieder geval. Ik zal een foto proberen te posten. Kan iemand een foto sturen hoe het er bij jullie uitziet?

    https://ibb.co/QmStRNY
    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    Edgar Focus vindt dit leuk.
  9. Ik krijg de foto (wederom) niet ingevoegd, hopelijk is de url wel te bezoeken. Hoor dan ook graag wat het is en of ik het bijv. dicht moet maken.
     
    Edgar Focus vindt dit leuk.
  10. Lijkt een kabeldoorvoer te zijn. Dat extra “dopje” is een doorvoer voor een kabel als die niet gebruikt zijn zijn ze meestal dicht in dit geval is er weinig aan de hand je zou m dicht kunnen kitten met wat zwarte kit of een dopje erin drukken.
     
    Pimpampet en Edgar Focus vinden dit leuk.
  11. Leek me ook, maar fijn als dat bevestigd wordt. Ik zal het dichtkitten
     
    Edgar Focus vindt dit leuk.
  12. Hoi allemaal,

    Gisteravond wou ik terug naar huis rijden en kreeg ik de melding pre-colission assist werkt niet en rijmodi werkt niet. Toen ik onderweg was voelde ik de auto op zelfde snelheid (80km/u) constant een beetje hikken. Toen heb ik de auto eens doorgetrokken richting 4000 toeren, maar toen schoot hij meteen terug.

    Eenmaal thuis de meldingen op de afbeeldingen in FordPass App. Op moment van schrijven staat alleen nog de melding 'Controlelamp motorstoring - regelgeving' mbt de PCM-communicatie zal de noodloopmodus activeren in de app.

    Wat zou er aan de hand kunnen zijn? Is dit vaker voorkomend of niet?


    vandaag ook een andere auto gepakt voor het werk. Lokale FordDealer geeft aan de auto als strander weg te moeten zetten, zit hier niet op te wachten eigenlijk. Auto net 3 weken in bezit, heb nog BOVAG-Garantie bij de garage waar aangekocht is, maar dat is 1 uur en 15 minuten rijden.

    Screenshot_20250102_201541_FordPass.jpg Screenshot_20250102_201536_FordPass.jpg Screenshot_20250102_201509_FordPass.jpg Screenshot_20250102_201503_FordPass.jpg
     
  13. Weet iemand eigenlijk ook of er een oliepeil sensor op de auto zit? Ik kan alleen online vinden over de druk, maar niet zo gauw het peil
     
  14. dat is volgens mij nog ouderwets met de pijlstok :)
     
  15. Ja ik heb een keer melding gehad dat het peil te laag was dus die zit erop.
     
    Mijnenveger vindt dit leuk.
  16. Was die bij het peilen ook te laag?
     
  17. Ja klopt dat ook
     
  18. Laatste weken erger ik me ontzettend aan een rammeltje bij de gordel in de b-stijl. Ik kan niet zeggen wat er precies rammelt maar wat is dit irritant zeg!!
     
  19. Herkenbaar, hier ook af en toe last van. Niet structureel tot nu toe. Helaas nog geen oplossing voor gevonden.
     

Deel Deze Pagina