Bye bye Focus helloooo Kuga...!

  • Beste Bezoeker,

    Het forum draait inmiddels op de nieuwste versie. De vertrouwde uitstraling is voor een groot deel teruggebracht, maar we zijn nog bezig met het afronden van verschillende onderdelen. Daardoor kun je hier en daar nog zaken tegenkomen die anders werken dan voorheen of nog niet helemaal gereed zijn.

    We vragen daarom nog even om jullie geduld. In de tussentijd kan het forum gewoon weer actief gebruikt worden.

    Loop je ergens tegenaan, werkt iets niet goed of mis je een onderdeel dat er voorheen wel was? Laat het ons weten.

Gerke76

Focusclublid
4 apr 2016
387
57
Midden Limburg
20250624_155754.jpg
Nou, weg is 'ie. Na bíjna 220.000 probleemloze km's werd het tijd voor iets anders:

IMG-20250628-WA0002.jpg

Deze Kuga in Graphite Tech uitvoering. Nu iets meer als een week in bezit. Wat een fijne auto tot nu toe. Zelf in Dld gekocht en met hulp van DAS naar NL gehaald. Het is een "werksdienstwagen" van Ford Köln geweest. 8000 km op de klok en smetteloos. Schuifdak erin en de fabriekstrekhaak erop. Alle papieren erbij. Gekocht bij de Ford dealer. Nog 3 jaar garantie etc. Nog wat dingetjes op laten schroeven zoals spatlappen, dashcams en folie op de dorpels. Ook zit er een glas/grafeen coating op.
Hoop dat deze mij net zo goed gaat dienen als de Focus deed! Nu lekker via de zonnepanelen intelligent laden, scheelt enorm. Verbruik lekker laag en een wat hogere zit. Helemaal top. Blij mee!

Voor Kuga rijders meteen een vraag: kan ik een rijmodus ook als favoriete modus selecteren? Ik rijd in Eco, maar telkens als ik start staat 'ie in Normaal modus. Iemand die er iets van weet?
Nog iets: prik mijn mobiel aan de kabel, start de auto, geen radio. Moet dan via het stuur-menu de audio bron kiezen. Moet anders kunnen, lijkt me. Al eens in het menu gekeken en het boekje erop nageslagen, maar ik vind niks. Ook hier zijn tips welkom!

Tot zover!

Grt,

Ger.
 
Laatst bewerkt:
Gefeliciteerd met de Kuga! :cheer:Mooie kleur!!

Rijmodus gaat elke keer terug naar Normal EV auto. Is niet aan te passen. Eco modus klinkt leuk, maar het verbruik is niks minder dan Normal, alleen het gaspedaal response is trager. Ik vind het te traag, zeker met optrekken.

Als ik de kabel in ,ijn iPhone prik, schakelt sync gelijk over naar carplay.
 
  • Leuk
Waarderingen: Edgar Focus
Dank. Dat doet 'ie bij mij ook. Android dan. Ik moet eens zoeken of daar iets zit. Zit wel heel veel op. Moet e.e.a. nog naar mijn zin instellen.
Overigens vind ik het tankhulpje ronduit waardeloos. Bij de Focus kon ik met een trechter prima vullen, maar dit toetertje slaat nergens op. En ja, ik tank kannetjes vol in België, nu dus op zoek naar een geschikte vultrechter...
 
  • Leuk
Waarderingen: Edgar Focus
Betrekking op de radio. Dit ligt aan je instellingen. Je hebt op je gsm resume on connect.
Dus als hij verbinding speelt hij direct muziek weer af van spotify if dergelijks.

Je moet het zien zoals oordopjes. Als je deze aanzet speelt muziek ook meteen.
Is bij mij ook. Alleen als ik spotify op de radio stop en dan naar me dab ga en aanzet. Heb ik dit probleem niet.
 
  • Leuk
Waarderingen: Edgar Focus
Dank voor de felicitaties heren. We zijn er zoals al gezegd blij mee. Screenshot_20250708_162119_FordPass.jpg

Deze is ook wel leuk. Ik las op Autoweek forum dat er meer km's in de batterij passen dan de opgegeven 64. Tot wel 74 was mogelijk geweest. Ik heb er nu voor 69 in zitten. Leuk.

Er is nog een vraag bij gekomen. De climate control. Ik rijd nu met het schuifdak op de ventilatie stand. Dan hoeft de AC niet aan. In de Focus bleef deze dan uit, ondanks de AUTO stand. Maar ook nu hier weer: elke keer de AC erbij. Dat moet ' ie pas doen als ík weer op het knopje druk... ook hier lees ik niks over in de gebruikershandleiding. Iemand een tip?
 
Ik heb vorige week 75km op mijn display gezien na laden. Na een aantal km’s was het al rond de 65. Gaat sneller dan je denkt. Ligt er ook aan wat je aan hebt staan. Airco gebruikt sowieso aardig wat.

Ik heb em niet op auto staan. Ik moet zelf handmatig de aircoknop indrukken voor aan en uit. De interne tempsensor meet de binnentemp en op autostand gaat de airco dan snel aan.
 
Gefeliciteerd met de Kuga!
Reken je niet te rijk met die km’s die in de batterij zouden passen. Laatst had ik voor 84km geladen! Maar na een ritje op en neer naar de supermarkt (3km), was daar nog slechts 64km van over. Daar tegenover staat dat het mijn vrouw gelukt is om 68km uit de batterij te halen met op bestemming zelfs nog 4km over (en normaal rijden met het verkeer mee). Dat was wel een rit met veel stadsverkeer (regenereren) en weinig snelweg km’s.
 
Dat laatste is een feit, de meeste range kun je behalen bij lage snelheden en veel regenereren. Maar bij warm weer draait de airco flink mee dus die snoept dan wel een paar km mee
 
Je kofferbak

Je kofferbak