Ik denk de witte volgens mij zitten de zwarten doorgelust naar de andere lampen dus massa Maar even meten weet je alles Beste is stukje draad van mantel verwijder en draad er op solderen
Je kunt beter stroom van de achter ruitenwisser gebruiken pakken in plaats van de verlichting. En solderen en krimpkous is het beste
Dankjewel voor het snelle antwoord. Waarom is het beter om stroom van de wisser te pakken en niet van het achteruitrijlicht? De leverancier spreekt namelijk over het achteruitrijlicht.
Dat is standaard maar achter ruitenwisser is meestal veel makkelijker te bereiken en makkelijker plus en min te vinden. Maar uiteraard kan het ook op de verlichting alleen is daar plus en min lastiger te vinden. Bij de focus krijgt de achterruit wisser ook stroom als je hem in achteruit zet. Althans bij de mk3 en 3.5. Neem aan dat dat niet is gewijzigd bij de latere modellen. Je hebt de achteruitrij plus en reguliere plus op de ruitenwisser namelijk
Als ik het goed begrepen heb zitten er 3 kabels op + - en een signaaldraad dus meten je moet de plus en min hebben.
Geel is de tulp aansluiting naar het Android systeem. Dan hou ik rood en zwart over. Rood is de 12/24v aansluiting. Neem aan dat de zwarte "GND" ground is. Waar sluit ik deze dan aan?
Plus/rood op voeding van je achteruitrijlicht of voeding van ruitenwisser en zwart op massa van je achteruitrijlicht of ruitenwisser OF elke bout dat contact heeft met chassis van je auto.
Het hele zooitje werkt eindelijk. Bedankt voor jullie input. De "reverse trigger wire" kon ik eenvoudig herleiden/volgen vanaf de stekker naar de achteruitrijlamp en desbetreffende bulpen. Hiervoor wel even het achterlicht eruit moeten halen. Voor de stekker de boel gekoppeld zodat je niet loopt te klooien met aangesloten draden wanneer je een lamp moet verwisselen en dus de hele unit eruit moet halen. Gelijk 2 nieuwe bandjes en TMPS sensoren geplaatst. De inwendige variant uiteraard. De uitwendige dopjes hed ik niet zo veel vertrouwen in. Banden van Bridgestone. De Turanza 6. Hele fijne bandjes. Hoop er veel KM's mee te gaan maken. Voelen goed aan tot dus ver. Comfortabel en toch stiller dan ik had gehoopt. Al kan dat ook betekenen dat de oude banden heel slecht of op waren. En om het af te maken, de boel lag toch open, een android dvr (dashcam) geplaatst. Wie weet nog een leuk fragmentje voor "Idioten op de weg"
Ik heb bij mij de achteruitrij camera van stroom voorzien van de ruitwisser achter. Dit om de beeld vertraging mogelijkheid van het beeld te kunnen gebruiken. (Dan blijft het beeld van je camera nog even zichtbaar als je vooruit rijd. Dit is instelbaar bij de mk4 sync 3). Als je de achteruit lamp gebruikt is het beeld meteen zwart als je vooruit rijd. Ook heb ik het idee dat het beeld iets vlugger aanwezig door de aanwezigheid van continue stroom op de camera. (Achteruitwisser is geschakeld of het contact) Op je vraag hoe ik de verbinding gemaakt gemaakt heb, ik heb de draden langgenoeg gestript, en vervolgens de draden langs de pin gestoken waar hij bij moet komen, het uiteinde vervolgens ombuigen en de stekker vaststeken. De extra draad loopt nu netjes parallel langs de bestaande draad. Het is wel wat friemelwerk. Maar tot nu werkt het foutloos. Voordeel is dat er niet in de bestaande kabelboom geknipt is. En kan later nog verwijderd worden zonder zichtbaar te zijn.
Lijkt me toch wel handig om in mijn MK3, nu weer met android radio, een achteruitrijcamera te monteren. Echter rijdt ik regelmatig met een fietsenrek. Dan is denk ik de kenteken plaat variant niet handig, Heb daarom bedacht om met een universele aan de slag te gaan, en zo hoog mogelijk, aan de binnenkant te monitoren. Hebben jullie ervaringen tips?
Meeste gebruiken de handgreep met camera, hoef je niet te boren of wat dan ook. Weet alleen niet of dat hoog genoeg is in jouw geval. Anders zou je hem bovenin het achterraam aan de binnenkant kunnen monteren zie je ook nog iets als er fietsen op de drager staan denk ik en je hoeft niet van buiten naar binnen te gaan.
Als je een fietsendrager hebt kan je sowieso weinig met een camera. Dan kan je beter een camera op je fietsendrager plaatsen..
Zou hem in de kenteken verlichting monteren hoef je inderdaad niet te boren en ziet er wat netter uit (maar altijd blijven opletten bij achteruit rijden zelfs met camera )